Zmiany w życiu dziecka

www.bestcraft.com.pl

Pierwszym przełomowym momentem w życiu dziecka jest pójście do przedszkola. Zmienia się wtedy nie tylko jego otoczenie, ale również cały plan dnia. Bezpieczne towarzystwo rodziców zostaje częściowo zastąpione przez towarzystwo rówieśników i nauczycielek. Jest to niewątpliwy szok dla każdego malucha. Mnóstwo nowych informacji i doznań może skutkować frustracją i zagubieniem. Na tym etapie bardzo ważna jest rola rodzica, który musi nie tylko pomóc dziecku w zrozumieniu nowej sytuacji, ale też wpierać je na każdym kroku, tak aby nie czuło się ono osamotnione.

Należy też pamiętać o tym, aby po powrocie z przedszkola, dziecko miało czas na odpoczynek. Dodatkowe zajęcia z pewnością niosą wiele korzyści, ale mogą też w znaczny sposób wpłynąć na jego samopoczucie. Maluchowi potrzebne są momenty samotności, kiedy będzie mógł zająć się tylko sobą. Dobrym pomysłem jest również organizowanie różnych zabaw w domu. Dzięki temu, dziecko będzie mogło spędzić więcej czasu z rodzicami, których w końcu nie widuje już tak często jak kiedyś.

analiza.gpl24.com