Zabawy w grupie rówieśników

www.aviationresources.com.pl

Dziecko, które zaczyna wkraczać w świat rówieśników, czyli najczęściej jest to okres przedszkolny, zaczyna zauważać pewne różnice, które niekoniecznie mu odpowiadają. Nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego wczoraj mogło bawić się zabawką bez końca, a dzisiaj musi się już nią zacząć dzielić. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy w domu pojawia się braciszek lub siostrzyczka i wszystko, co było tylko moje, zaczyna mieć drugiego właściciela.

Niestety nie jest to dobry moment ani dla ciebie, ani dla dziecka. Jednak możecie sobie pomóc, odpowiednio przygotowując dziecko na takie sytuacje. Przede wszystkim warto zadbać o jak najczęstszy kontakt z innymi dziećmi.

Zabawa na placu zabaw, czy w klubie malucha pozwala wdrożyć małymi krokami do świata rywalizacji, zazdrości, oraz niestety również pierwszych bójek. Dziecko poprzez wspólna zabawę nabiera pewności siebie, komunikacji z drugim dzieckiem oraz zdolności do dzielenia się zabawką. To również moment na naukę zachowania się w sytuacjach, gdy drugie dziecko zabiera zabawkę, czy nawet uderzy w głowę.