Wspólna zabawa połowa sukcesu

Nauka kojarzy nam się głównie ze spędzaniem czasu w szkolnej ławce, sprawdziany, odpowiedzi, a potem odrabianie prac domowych. Pisanie, liczenie, ortografia to nie wszystko, przecież na naukę składa się jeszcze wiele innych elementów tej całej układanki. Dlatego, aby wspomóc nasze dzieci na każdym jej etapie należy poświęcić im cały swój cenny czas.

Często mówi się, że zabawki to najlepszy sposób na dzieci, pozostawione same w pokoju świetnie się bawią, więc nie ma żadnego problemu. Okazuje się jednak, że jest inaczej, skoro rodzic nie ma dla niego czasu, to, co mu pozostaje innego. Oczywiście samodzielne spędzanie czasu przez dziecko ma swoje dobre strony, jednak, jeżeli chcemy, aby wyrosło może nie na geniusza, ale na dobrego ucznia, któremu nauka przychodzi łatwo, a wszystkie nowe umiejętności nie były dla niego wyzwaniem.

Dajmy mu to, co możemy dać najlepszego, wspólne kreatywne zabawy, które dadzą dziecku nie tylko radość, ale też szansę na uniknięcie problemów w nauce.