Świat barw i kolorów

Kolorowanki to pierwszy moment rozwoju zdolności plastycznych, ale także motorycznych dziecka. W ten sposób poznaje świat artykułów papierniczych oraz odkrywa różnice w trakcie ich stosowania. Kredka bardziej twarda, może nie przypaść do gustu malca, gdy pozna lekkość malowania farbami.

Jednak wszystkie rodzaje form plastycznych to dobry sposób na poznawanie kolorowego świata. Dziecko szybko opanuje podstawowe kolory, gdy podając mu kredkę powiesz proszę to żółty kolor. Jednak najlepiej dać maluchowi wybór, chcesz czerwony, czy niebieski kolor.

Zmusza to do powtórzenia nazwy wybranego koloru, przez co dziecko zaczyna dostrzegać wokół siebie tęczę barw. Wystarczy umiejętnie wpleść interesujące zabawy, aby pomóc dziecku szybko opanować nie tylko trzy podstawowe barwy. Ciekawa zabawa, którą kochają dzieci to „ Czy widzisz coś…” i tu wstawiamy dowolną nazwę koloru.

Szybko odkrywają czerwony kubek termiczny, czy zielony kwiat. Podobnie możecie bawić się w szukanie danych przedmiotów, kształtów, czy innych rozwojowych słów.

www.domestosdlaunicef.pl