Stawiam pierwsze kroki

Bardzo emocjonujący okres w życiu naszego dziecka to moment, w których zaczyna stawiać pierwsze kroki. Należy pamiętać o tym, aby nie zmuszać dziecka do zbyt wczesnego wstawania, jednak gdy samodzielnie zaczyna poruszać się przy szafce, można mu trochę pomóc.

Możesz stanąć obok niego na wyciągniecie ręki tak, aby idąc do ciebie miało możliwość wykonania dwóch kroków. Choć w początkowej fazie będzie się buntować, to po pewnym czasie uda mu się przyjść samodzielnie.

Do nauki pierwszych kroków może przydać ci się zabawa. Wystarczy, że weźmiesz ulubioną zabawkę dziecka i stojąc naprzeciw niego zaczniesz udawać mowę ulubionego misia, zachęcając malca do chwycenia, czy przytulenia zabawki.

Okazuje się, że bardzo dużo dzieci szybko zaczyna odrywać się od ściany czy komody, bo przecież uwielbia zabawy ze swoją maskotką, zupełnie zapomina o lęku przed upadkiem i samodzielnymi krokami. W ten sam sposób mobilizujemy maluszki do raczkowania rozstawiając w niewielkiej odległości od nich kolorowe zabawki.

www.polandonscreen.pl