Sprawność manualna

Sprawność manualna jest niezwykle istotna, gdyż to właśnie ręce będą pomagały nam przez całe życie. W wieku przedszkolnym te małe rączki, mają szansę na dobry rozwój i ciągłe ich ćwiczenie, dzięki wszelkim wspaniałym zabawom.

Przede wszystkim te plastyczne formy jak rysowanie, czy wycinanie są niezwykle pomocne. Warto w tym celu zamiast kredek użyć farb, ale bez pędzla.

Malowanie rękami to radosny sposób, ale również doskonałe pobudzenie wszelkich receptorów i wzmocnienie zmysłu dotyku. Doskonałym ćwiczeniem na usprawnienie paluszków jest także zastosowanie wydzieranek zamiast wycinania nożyczkami.

Niezwykle trudno małym dzieciom tak uchwycić cienki papier, aby nie wyślizgnął się z rąk. Takie zajęcia to doskonały sposób na uniknięcie problemów w nauce pisania oraz prawidłowego trzymania.

Jednak także wzmacnia koncentrację oraz rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, stanowiącą najważniejszą zdolność, która pomaga w nauce na wielu płaszczyznach. Dlatego pozwalajmy, jak najczęściej korzystać dzieciom z ich rączek podczas wielu wspaniałych zabaw.

catering.blogeo.com.pl