Sposób na łobuza

www.dalmond.pl www.caparolcolorhouse.pl

Maluchy, szczególnie te w wieku dwóch lat potrafią być bardzo nieznośne. Przejawia się to nie tylko w niestosowaniu się do poleceń rodziców, ale także w stawianiu swoich własnych ultimatów. Dzieje się to zwłaszcza w momentach, gdy musimy działać szybko, bo jesteśmy już spóźnieni. Dzieci jakby podświadomie wyczuwają nasze intencje i zaczynają grymasić.

Aby zapobiec tym sytuacjom, albo przynajmniej je złagodzić, rodzice muszę opracować pewnego rodzaju strategię. Dobrym pomysłem jest odgrywanie scenek. Jeśli uda nam się zająć malucha ciekawą opowieścią, która skoncentruje jego myśli na naszych słowach, jest szansa, że nie przypomni on sobie o swoich kaprysach. Należy pamiętać, że zachowanie dziecka nie wynika z jego chęci zrobienia nam na złość, tylko z targających nim silnych emocji. W tym okresie życia, maluch przeżywa zwykle tzw. bunt dwulatka, który może być prawdziwym utrapieniem dla rodziców. Muszą oni jednak pamiętać o zachowaniu spokoju i cierpliwości. Jest to bowiem okres przejściowy, który może minąć znacznie szybciej, o ile przyjmiemy odpowiednią taktykę.