Rozwój psychoruchowy dziecka wspomagany zabawą

www.plywalniakapry.pruszkow.pl Grafika WSNHiD

Ruch to najważniejszy element naszego życia, szczególnie dotyczy również dzieci, które mają problemy z nauką, koncentracją, ale również w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, czy po prostu nie mają kondycji. Dlatego warto namawiać dzieci do uprawiania sportów.

W pierwszym etapie ich życia to będą tylko raczkowanie, siadanie oraz pierwsze kroki. Jednak już dwulatek jest w stanie opanować jazdę na rowerze, grę w piłkę, ale nawet świetnie radzą sobie na basenie.

Każda forma ruchu to niewątpliwe dobry sposób na rozwój całej motoryki dziecka oraz koordynacji ruchowej. Podczas pierwszych prób utrzymania się na rowerze dziecko musi się skupić, bez koncentracji nie ma mowy o opanowaniu równowagi.

Wzmacnianie tych wszystkich elementów to także obcowanie z muzyką, ale nie tylko podczas tańca. Dodatkowo wprowadzane zabawy w przechodzenie pod stołem, między krzesłami, czy wciskania się w inne wąskie przejścia to również doskonały sposób, na pobudzanie rozwoju umysłowego dziecka.

cellulit.org.pl