Piosenki i wierszyki

wspolczesnamedycyna.com.pl

Poprzez poznawanie ciekawych piosenek oraz recytowanie wierszyków, dzieci zdobywają ogromną wiedzę poszerzając swój zasób słów. Trudne i niezrozumiałe wyrazy od razu zostają przez nie wychwytywane, a naszym zadaniem jest ich umiejętne wytłumaczenie. Rytmiczne piosenki i wesołe melodie to doskonały sposób na wspaniałą zabawę. Możemy nie tylko śpiewać, ale również tańczyć, podskakiwać. To doskonały sposób na wytworzenie poczucia rytmu, osłuchanie się z muzyką i tekstem.

Dla dziecka jest to zabawa, a dla nas pretekst do rozwijania jego umiejętności. Taniec to również dobry sposób na aktywne spędzanie czasu, ale również nauka równowagi i koordynacji ruchowej. W okresie przedszkolnym rytmika stanowi najważniejszy element zajęć w ciągu dnia, a muzyka wykorzystywana jest do wielu czynności. Piosenka potrafi nauczyć pór roku, odróżniania świąt i uroczystości, ale również zwraca uwagę na dobre maniery i zachowanie. Jednak przede wszystkim jest doskonałym ćwiczeniem na rozwój pamięci u dziecka.

www.dreamup.pl