Niebezpieczne przedmioty i zachodzące interakcje

Każdy rodzic od pierwszego dnia od narodzin dziecka, zaczyna zachowywać szczególną ostrożność w trakcie wykonywania wielu czynności i obowiązków domowych. Chodzi tu oczywiście o odstawianie gorącego napoju wysoko, nie nakładanie obrusów, czy chowanie noży. To naturalne zachowania, które dla dziecka są wielką niewiadomą i ciekawostką. A jak wiadomo wszystkiego musi dotknąć.

Nie łatwo opanować to wszystko, tym bardziej, gdy gorąca kawę w zasięgu ręki postawi ciocia. Dzieciom powinno się wpajać taką wiedzę, jak najszybciej, gdyż nie jesteś w stanie pilnować ich non stop. Jednak samo mówienie nie jest wystarczające. Najlepszym sposobem jest zabawa w ciepło zimno.

Podczas której pokażesz dziecku równice między wszelkimi zagrożeniami. Podaj mu do ręki lód, a następnie niech dotknie kubka z herbatą, różnice poczuje od razu. Podobnie daj poczuć dziecku czegoś ostrego, kłującego, miękkiego, twardego. Oczywiście w trakcie takiej zabawy wplataj mądre rady i krótkie informacje, co może być gorące i niebezpieczne.

city-traffic.com.pl