Nauka języków obcych

Okres pomiędzy pierwszym, a szóstym rokiem życia to najlepszy czas na osłuchanie się z językiem. Najbardziej popularnym jest oczywiście język angielski, który jest dostępny w każdym przedszkolu. Jednak w tak młodym wieku dziecko nie będzie operowało duża ilością słów, chodzi więc o coś zupełnie innego.

Bowiem właśnie w tym okresie najważniejsza dla dziecka jest praca nad ciągłym rozwojem mózgu i jego intensywny trening. Obcowanie z językiem obcym jest na to doskonałym sposobem. Dlatego wiele zabawek edukacyjnych przeznaczonych od pierwszego roku życia posiada wersje anglojęzyczne.

To kolejny przykład, jak zabawa wpływa na naukę. Nieświadome dziecko osłuchuje się z obcym brzmieniem, które zaczyna traktować, jako naturalne i szybko się uczy. Już dwuletnie dziecko jest w stanie odróżnić polskie słowa od angielskich.

Pierwsze wypowiadane zwroty w języku angielskim przez dziecko to raczej nieświadome reakcje, które owocują brakiem blokady językowej w późniejszym okresie.

www.100greatestnysports.com