Łamigłówki i zagadki

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenie-stron-www

Nic tak nie kształtuje wyobraźni i nie pobudza mózgu do pracy jak zagadki i łamigłówki. Staraj się jak najczęściej zmuszać do myślenia i rozwijania fantazji.

Podstawową sprawą będzie oczywiście wdrożenie wszystkich metod w taki sposób, aby nie zniechęcić dziecka już na samym początku. Jeżeli najmłodsze pociechy nie wzbudzają zainteresowania odpuść, bo nic na siłę nie zdziałasz.

Jednak umiejętne podejście do sprawy daje dobre efekty. Ciekawość dziecka jest tak ogromna, że wracając z pracy nie dawaj mu od razu niespodzianki.

Schowaj ją do kieszeni, czy torebki i pobawcie się w zgadywanki. Niech spróbuje wpaść na to, co mu przyniosłaś.

Oczywiście stosując formy podpowiedzi i ukierunkowania na dobry tok myślenia. Świetną zabawą jest również detektyw, schowaj gdzieś w pokoju nową zabawkę, czy czekoladkę, a dziecku powiedz, że musi ja znaleźć.

Wcześniej powiedz, żeby poczekało w kuchni i nie podglądywało, szybko zauważysz pozytywne emocje. Takie zabawy to doskonały sposób na rozwój wszelkich umiejętności myślenia, pokonywania lęków przed niepowodzeniem, ale również ogromnej cierpliwości.

biznes.nokia6300.pl