Gra, dziecko i rodzic – sposób na udaną rozwojową zabawę

www.barometr-nieruchomosci.pl

Niesyty dzieci, u których występuje brak koncentracji, mają problem z dokończeniem zabawy, gdyż szybko się nudzą. Co robią w tedy rodzice? Odpuszczają, sami nie mają ochoty na ciągłe przywoływanie dziecka i zmuszanie go do zabawy. Niestety, ale to właśnie od nas najwięcej tu należy, doskonale wiemy, że regularne ćwiczenia i konfrontacja z przeciwnościami to sposób na najlepszy rozwój naszego dziecka. Nasze zachowanie wpływa na postawę dziecka, jeżeli my się poddajemy to, dlaczego dziecko ma robić inaczej.

Przede wszystkim musicie znaleźć taką grę, która spełnia wasze zainteresowania uwarunkowane wiekiem dziecka. Nie może to być zbyt prosta zabawa, ale też nie powinna być o wyższym poziomie trudności niż umiejętności dziecka. Staraj się wprowadzać regularność zabawy i powtarzajcie ją dwa razy w tygodniu. Jeżeli zauważasz, że twoje dziecko potrafi usiedzieć w jednym miejscu przez około półgodziny, staraj się tak dobierać gry, aby nie trwały zbyt długo.