Centrum eksperymentów i nauki

Nie raz się zastanawiałam, skąd bierze się u dziecka chęć poznania świata i znalezienia odpowiedzi na wszystko. Każdy pewnie dokładnie zna to słowo „Dlaczego?”, na pewno wielu rodziców czasem nie ma już pomysłów na zaspokojenie wszelkich ciekawości. Mimo tego w szkole, nie jest już tak łatwo, gdy to pani zaczyna zadawać pytania i wymaga dobrej odpowiedzi. Chemia, biologia, fizyka to przedmioty, które nie muszą wcale być nudne, a mogą stać się dobrym sposobem na wprowadzenie do świata techniki, eksperymentów i doświadczeń.

Jest to możliwe dzięki pojawiającym się również w Polsce miejsc, w których można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Centra nauki to wspaniałe miejsca dla małych odkrywców.Tutaj przez zabawę mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, poznać tajniki wielu zachodzących procesów w naszym organizmie oraz w otaczającej nas przyrodzie. O wiele łatwiej przyswoją taką wiedzę, gdy będą mogły jej dotknąć, zobaczyć, a nawet samemu sprawdzić jej działanie.