Abecadło z kolorowanki spadło

www.bhpwfabryce.com.pl

Nic tak nie cieszy dziecka, jak zabawy kredkami, pisakami, a chyba najbardziej farbami. Od małego wybierają sobie kolorowanki z ulubionymi postaciami bajek.

Podczas takiej zabawy nie tylko odkrywają świat zwierząt, owoców, pojazdów, które stanowią motyw tematyczny kolorowanek skierowanych dla najmłodszych. Nie bez powodu znajdujemy w sklepach całe zestawy przeznaczone dla określonego wieku.

Taki podział wiekowy na 2, 3 czy 5, pozwala rodzicom bez trudu dopasować ćwiczenia, jakie powinno opanować dziecko. Poprzez zabawę kredkami zaczynamy kształtować prawidłowe trzymanie długopisu podczas pisania, ale zaczynamy przygodę z literkami.

Wiele książeczek zawiera alfabetowe zadania, w pierwszym momencie jest to tylko zapoznanie wzrokowe z literami, a w późniejszym czasie obejmuje naukę pisania. Dlatego warto wykorzystać takie pomoce i ułatwić dziecku pisanie, ale również czytanie.

W trakcie zabawy wszystko przychodzi łatwo i przyjemniej, a jak wiadomo wpływa to pozytywnie na naukę.